پمپ چیست؟

پمپ به عنوان قلب سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیکی وظیفه ی تولید و به جریان انداختن سیال در مدار را به عهده دارد. پمپ، انرژی مکانیکی مورد نیاز سیستم را به کمک موتورهای الکتریکی، احتراقی و غیره تامین می کند و به سیال عبوری از خود انتقال می دهد. درنتیجه انرژی سیال در خروجی پمپ افزایش یافته و نیاز خواسته شده از سیال که ایجاد فشار و جریان است برآورده می شود.

پمپ های دنده ای (Gear Pumps)

دسته بندی پمپ ها با توجه به مکانیزم عملکرد، ساختمان و موارد استفاده ی آنها انجام می گیرد.
پمپ های دنده ای از دو یا چند چرخ دنده تشکیل می شوند که یکی از چرخ دنده ها محرک و مابقی متحرک هستند. نیروی ورودی پمپ از طریق دنده ی محرک وارد پمپ شده و سپس به دنده متحرک انتقال داده می شود. چرخ دنده در هر پمپ، مانند قلب پمپ عمل می کند و جابجایی سیال را برعهده دارد. قدرت مکش پمپ های دنده ای بسیار بالاست و قابلیت پمپاژ سیالات با ویسکوزیته های مختلف را دارا هستند. 

یکی از انواع پمپ های تولید شده در مجموعه ی رباست پمپ سوخت -روغن رُباست است که پمپ به کار رفته در آن از نوع دنده خارجی است. 

پمپ دنده خارجی

در پمپ های دنده خارجی، یکی از چرخ دنده ها هرز گرد می باشد و چرخ دنده ی دیگر به سیستم محرکه متصل است. چرخ دنده ها با چرخش محور محرک از هم دور می شوند و با ایجاد خلاء نسبی، سیال به فضای بین پوسته و چرخ دنده ها مکش شده و به سمت خروجی رانده می شود.

همین الان سفارش محصول مورد نظر را ثبت کنید!

پمپ سوخت روغن (Fuel-Oil Pump)

یکی از پمپ های رقابتی رُباست، پمپ سوخت-روغن است.
پمپ سوخت-روغن پمپ دنده ای دوطبقه ای است که در فضای کوچکی طراحی شده است. این مجموعه شامل یک پمپ دنده ای سوخت، یک پمپ دنده ای روغن و موتور الکتریکی است.
پمپ های به کار رفته در مجموعه، به صورت همزمان و از دو کانال مجزا، پمپاژ روغن و سوخت در مدار را بر عهده دارند.
نیروی محرکه ی این دو پمپ توسط موتور الکتریکی BLDC که در مرکز مجموعه قرار دارد و با سرعت 11000 دور در دقیقه دوران می کند، تامین می شود. ماکزیمم فشار کاری پمپ سوخت 300psi و دبی این پمپ در محدوده 310-350 PPH قرار دارد.
فشار کاری ماکزیمم پمپ روغن 90psi است، و دبی این پمپ در محدوده 1.1 – 1.25 قرار دارد.
مجموعه ی رُباست با بهره گیری از تیم متخصص و فنی خود، امکان سفارش سازی انواع پمپ سوخت – روغن با فشار کاری، دبی و دور موتور درخواستی را برای شما فراهم کرده است.

مزیت رقابتی پمپ سوخت روغن

ما میتوانیم راه حل کارسازی برای مشکلات و چالش های شما باشیم

با ما در ارتباط باشید تا مشکلات شما را برطرف کنیم